Deneme

Kullanıcıların en çok tercih ettiği web tasarım programının bazıları şunlardır:

 • Adobe dreamweaver: En çok kullanılan programdır. Kodlama ve tasarım işlemlerini kolayca bu program aracılığı ile yapabilirsiniz. Php, Html, javascript gibi web tasarımlarınızı yapacağınız programlar en çok tercih edilenler arasındadır.
 • Adobe fireworks: Web tasarımın en iyi programlarından biridir. Photoshop programına benzeyen fakat web tasarım yapmak için spesifik amaçla yapılmış bir grafiktir. PDF dönüştürücüsüne sahiptir. Dosyalarınızı html ve css kodu ile dönüştürebilirsiniz.
 • Microsoft Frontpage: Microsoft Office kullananların rahat ve kolay çalışacakları ortamda tasarlama sağlar. Frontpage programı resimleri, metinleri, vinyetleri ve Powerpoint ile hazırlanan slaytlarınıza kolayca koyulabilir.
 • Adobe Flash: Animasyonlar tasarlayan hareketli ara yüz programıdır.
 • Adobe Illustrator: Basılı yayınların geliştirdiği bir çizim yazılımıdır.

Web Tasarımın Dilleri Nelerdir?

Web tasarım popülerliğini her gün artıran bir teknolojidir. Web teknolojisini geliştirmek için bazı diller bilmeliyiz. HTML, JS, PHP, XML, CSS, Python ve Ruby gibi teknoloji dilleri vardır. Bu teknoloji dilleri arasında ikiye ayrılır: Frontend, web projelerindeki düzen, renk font ve grafik gibi özellikleri ayarlamasına yardımcı olur. Backend: Web sunucusunda çalışan arka plan ile iletişime geçer ve sunucunun yanıtına göre işlemler yapar.

Web Tasarımın Amacı Nedir?

0555 000 77 16
0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Dön
  × WhatsApp