SEO

 Seo

İçerikler

Bursa Seo Nedir

Seo Nedir

Yerel Seo 

Genel Seo

Haberler 07.05.2019 11:18 | Son Güncelleme |Okunma Süresi  4  Dakika Yazar : ajansay.com

 

 

Bursa seo konusunda çok sayıda makale görmüşsünüzdür.

 Seo nedir ?

Bursa seo nedir olarak konuya giriş yapalım.

Seo ” Search Engine Optimization ” kısaca arama motoru optimizasyonu demektir.

seo bursa ilinde yapılacak site revizeleri anlamını taşır. Bursa içerisinde kurumsal, e ticaret ya da farklı yapıda olan siteler için seo çalışmaları yapılmaktadır. Seo çalışması zaman alan bir çalışmadır.

Seo çalışması rakiplerin hareketine göre karşı hamlelerin belirlenerek planlanmasıdır. Bu plan içerisinde çeşitli hamleler yapılmaktadır. Seo için 200 üzeri kriter mevcut olup ileri seviye seo da kullanılmaktadır. Siteniz için kurulum seosu talep edebilirsiniz. Kurulum seosu ayrıntılı makaleyi okuyabilirsiniz.

Kurulum seosu sitenin kısaca seo için hazırlık aşamaları sürecidir.

Seo konusunu farklı yerlere dağıtmak anlatmak gerekirse, site içerisinde, site dışında ve backlink çalışmaları olarak değerlendirebiliriz.

Bursa için yerel olarak yapılacak seo da mevcuttur, genel seo da mevcuttur.

Seo 2 ana gruba ayırırsak ;

  1. Yerel Seo
  2. Genel Seo

Yerel Seo Örnek verecek olursak, Bursa nilüfer ilçesinde bebek ayakkabısı satan bir satıcıyı ele alalım. ” Bursa nilüfer bebek ayakkabıcısı ” kelimesinde çıkış istediğini düşünelim. Bu satıcı bu ilçede benim web sitem görünür olsun diyorsa, müşteri sayısı aylık 300 400 arası bu bölgeyi arıyor ve müşteriye ulaşıyorsa, yerel seo işlemleri uygulanarak bu firmanın nilüfer ilçesinde web sitesinin çıkışı sağlanabilir. Bu yerel seo işlemine girer.

Genel Seo Bursa için tekrar örnek verecek olursak, Bursa araba kiralama, oto kiralama, rent a car kelimelerinde çıkış düşünen bir firma olsun. Bu firma ” Bursa oto kiralama ” kelimesinde web sitesinin organik aramada çıkmasını istese, bu genel seo kriterinde değerlendirilir. İlk örnek ve bu örnek bakacak olursak, ilk örnekte 300 400 aylık aranma sayısı mevcuttur fakat bursa oto kiralama kelimesinde aylık 2000 üzeri arama gerçekleşiyor potansiyel müşteriye erişim istemektedir. Rakiplerde bu kelimelerde reklamlarda yer almaya devam etmektedir. Bu sebeple bu kelime yerel seo olarak değerlendirilmez.

Site içi ve site dışı seo ile ilgili çok detaylı ve kodsal bilgi vermek istemiyorum. Bu sizi sıkacaktır. Sizler için önemli olan web siteniz doğru kişi ile çalışıp yukarı sıralara taşımak olduğunu biliyorum. Bu yüzden yüzeysel olarak geçiyorum. Seo popüler olmaya başlamasının başlıca suçlusu google amca diyebiliriz 🙂

Siteler için sürekli değerleme kriterlerini değiştirmektedir. 10 Sene önce bu işlemler çok kolay olabilir ama şimdi sektörde rakip sayısı artmaya devam ediyor, böyle olunca da işi bilenlere teslim etmek gerekiyor. Grafik işini grafik personeline, seo işini seo uzmanına teslim etmelisiniz. Aylık raporlama ve analiz ile size konuşabilen kişiler doğru seçimdir. Aksi durumda seo yaptım diyebilir fakat ne yaptığını bilemezsiniz. Raporlar ile konuşmak her zaman mantıklıdır, matematik değişmez bir kuraldır, emek verir ve meyveleri toplamak için beklemeye başlarsınız. Bursa seo konusunda bizden destek alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

0555 000 77 16
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön
    × WhatsApp